MENAR metodika - tai greito ir tikslaus mintino skaičiavimo įgūdžių lavinimas

MENAR – tai iš Azijos šalių kilusi ir daugiau kaip 30 metų taikoma visame pasaulyje mentalinės aritmetikos metodika. Nuo 2013 m. smagių ir įdomių užsiėmimų metu 5-15 metų vaikai mokomi ypatingos skaičiavimo mintinai technikos, dirbant su ypatingais skaitliukais – abakus.


 

Greitas ir tikslus skaičiavimas mintinai – tai programos metu išlavintų ypatingų gabumų – dėmesio sukaupimo, atminties, greitos orientacijos ir reakcijos, pastabumo, kūrybingumo, vizualizacijos ir dar daugelio kitų įgūdžių – rezultatas.

54 + 46 + 21 + 85 + 76 – 31 + 17 + 70 + 98 + 40 – 38 = ?

659321 * 3 = ?

2541 / 7 = ?

Ar galėtumėte šias užduotis išspręsti per kelias sekundes? Tačiau nesinaudojant rašikliu, popieriumi, skaičiavimo mašinėle ar bet kokia kita pagalba, vien tik savo smegenų galia… Sunku?

Lankydamas MENAR programos užsiėmimus, Jūsų vaikas atsakymą galėtų pateikti jau per kelias sekundes…!

Kuo naudinga Jūsų vaikui MENAR programa?

Vaikai, kurie mokosi pagal MENAR akademijos programą, taip pat demonstruoja šiuos puikiai išvystytus gabumus:

  • Skaičiavimas mintinai – vaikai demonstruoja ypatingus skaičiavimo gabumus, sugebėdami skaičiuoti greičiau nei skaičiuotuvu;
  • Ypatingai sukoncentruotas dėmesys ir greitas informacijos įsisąmoninimas;
  • Puiki atmintis, refleksai ir pastabumas – vaikai sugeba įsiminti smulkias detales bei sudėtingas skaičių sekas, išlavinama fotografinė atmintis (mokslininkų įrodyta, kad kairiajame smegenų pusrutulyje esanti informacija neišlieka ilgai, tačiau dešiniajame pusrutulyje esantys vaizdai lieka atmintyje visą gyvenimą) reakcija į išgirstą ar pamatytą informaciją tampa ženkliai greitesnė;
  • Sustiprėja analitinis ir loginis mąstymas;
  • Išlavinti kairysis ir dešinysis smegenų pusrutuliai – sinchroninė stimuliacija dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulio lemia harmoningą vaikų protinių pajėgumų vystymą ir didina jų intelektą bei sugebėjimus spręsti sudėtingas problemas, taip pat pagerina jų vaizduotę, dėmesį bei susikaupimo gebėjimus;
  • Išlavinti regėjimo, klausymo ir lietimo pojūčiai – vaikai vienu metu girdi ir mato užduotis, bei pirštais stumdydami arba vėliau įsivaizduodami ABACUS kamuoliukus jas išsprendžia;
  • Padidėja kūrybingumas, pagerėja vaizduotė, vaikai išmoksta vizualizuoti – mokslininkų įrodyta, kad vaikai žymiai kūrybiškiau sprendžia problemas, vaizduotės ir vizualizacijos dėka lengviau suvokiamos skaičių sistemos, matematinės formulės, bei bet kuri kita informacija.

Daugelis žmonių yra linkę manyti, kad mokytis skaičiavimo mintinai, t.y. mentalinės aritmetikos, galima tiesiog tam, kad išmokti greitai ir tiksliai atlikti aritmetines užduotis, kaip pavyzdžiui, sudėti dešimtženklius skaičius per kelias sekundes. Nors vien jau šis išvystytas gabumas, kaip toks, daugeliui vaikų yra stebinantis pasiekimas, tačiau tai tik dalis naudos, kurią gauna vaikai, besimokantys pagal MENAR programą.

Vaikų įvaldytas stulbinamas skaičiavimo mintinai greitis yra tik rezultatas išlavintų šių protinių gabumų: dėmesio koncentracija, pastabumas, vizualizacija ir vaizduotė, bei atmintis.

Pirmasis MENAR centras buvo įkurtas Mersin, Turkijoje 2008 metais. Unikali mokymo sistema iškart sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. MENAR mokyklos pradėjo sparčiai kurtis kituose miestuose ir plėstis į kitas šalis. Šiuo metu padalinių skaičius jau siekia virš 250. Mokyklose taikomi aukšti darbo ir kokybės standartai, jose dirba profesionalai – kvalifikuoti ir specialiai paruošti, sertifikuoti  mokytojai.

Pateisinęs visus lūkesčius ir puikiai įrodęs savo taikomos programos naudą, MENAR centras toliau plečia savo veiklą Europoje bei kitose šalyse.

Mes didžiuojamės galėdami prisidėti prie augančios kartos tobulėjimo bei suteikdami galimybę Lietuvos vaikams taip pat pasinaudoti MENAR ABACUS MENTAL ARITHMETIC programa.

MENAR mentalinės aritmetikos užsiėmimus galima lankyti 2 arba 1 kartą per savaitę pasirenkant Jums patogų laiką ir dieną. Vaikų užsiėmimo metu lydintys tėveliai yra maloniai kviečiami apsilankyti mūsų erdvioje svečių virtuvėje, kurioje jauku ir patogu prisėsti atsikvėpti po dienos darbų, maloniai kvepia kava ir arbata ir veikia kokybiškas WI-FI.

Kviečiame registruotis į MENAR užsiėmimus:

NAUJIENA! Nuo šiol galite leisti savo vaikus į Menar
užsiėmimus neišeidami iš namų bet kur pasaulyje.