„EIQ Akademijos“ sėkmės istorija nuskambėjo „Auk su Google“ spaudos konferencijoje

Rugpjūčio 27 dieną Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatytas Lietuvoje pradedamas įgyvendinti tarptautinis projektas „Auk su Google“ („Grow with Google“). Šią iniciatyvą pristatė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, „Google Lithuania“ vadovas Vytautas Kubilius, o gerąja patirtimi pasidalino „EIQ Akademijos“ įkūrėja Vaida Zibalytė.

Vaida Zibalytė “Auk su Google” spaudos konferencijoje

Ekonomikos ir inovacijų ministras R. Stankevičius, “EIQ Akademijos” vadovė V. Zibalytė, “Versli LIetuva” gen. direktorė D. Kleponė, “Google Lithuania” vadovas V.Kubilius

Ši neformalaus ugdymo įmonė per karantiną susidūrė su daugybe iššūkių, tačiau tobulindama skaitmeninius įgūdžius sugebėjo reorganizuotis ir išlikti. Su dideliu džiaugsmu norime šia istorija pasidalinti ir su jumis:

“Kovo 16-oji buvo diena, kurią prisimins daugelis, o ypač verslo žmonių. Paskelbus karantiną susidūrėme su nežinia ir beprecedente situacija, kuri trumpam paraližavo visa veiklą.

Iki jos – buvau moteris, kuri 10 metų sėkmingai vystė karjerą banke, o vėliau, gimus pirmajam vaikui, netikėto susitikimo užsienyje metu pamačiau metodiką, kuri mane labai sužavėjo. Nusprendžiau, kad Lietuvos vaikai turi turėti galimybę irgi to mokytis. Taip motinystės atostogų metu įkūriau „Menar akademiją“.

Veiklą pradėjome su viena mokytoja ir 40 vaikų. Tobulėjimas ir nuolatinis mokymasis – tiek studijos universitete, tiek savarankiškas mokymasis Google Digital Garage platformoje – buvo mano bei visos įmonės sėkmės ir augimo garantas. Per 8 metus išaugome iki 25 darbuotojų, 1300 mokinių, o baigusių akademiją jau yra daugiau nei 4000 vaikų.

„EIQ Akademijos“ įkūrėja Vaida Zibalytė

O tada išaušo kovo 16-oji – Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris pakeitė praktiškai visų, ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus. Tą dieną prisiminiau jausmą, kai stovi ant bedugnės krašto, kurį išgyvenau kopdama į aukščiausią Europos viršukalnę – Montblaną. Tai akimirka, kai esi tarp išgyvenimo ir mirties. Kai norint išgyventi, negali sustingti – turi prisiimti atsakomybę ir priiminėti greitus ir sunkius sprendimus – turi veikti.

Karantinas buvo smūgis visiems – iki tos dienos mes sėkmingai augome, plėtėmės, o staiga mūsų veikla buvo visiškai sustabdyta. Darbuotojai didelėmis klausiančiomis ir baimės pilnomis akimis žiūrėjo į mane laukdami sprendimų. O sprendimas buvo – nesustingti, o judėti pirmyn ir augti. Mūsų komanda visą šį laiką, kaip ir buvome įpratę, išnaudojo mokymuisi. Įsitraukdami į Google online mokymus ir naudodami įrankius, sėkmingai perėjome prie nuotolinio bendravimo su kolektyvu. Palaikydami ryšį su klientais nuotoliniu būdu ir mokytojams juos konsultuojant savanoriškai, savo pačių iniciatyva, ne tik kad išlaikėme klientus, bet vasaros metu pritraukėme ir 100 naujų.

Lygiagrečiai, ieškodami naujų mokymosi kelių, praplėtėme produktų portfelį – greta matematikos programų, kurias iki šiol labai sėkmingai mokėme savo akademijoje, dabar teiksime ir anglų kalbos bei programavimo, robotikos užsiėmimus vaikams, lavinsime vaikų skaitmeninius įgūdžius patys. Patys mokydamiesi Google Digital Garage pamatėme, kokie mokymai ir kompetencijos bus reikalingos ateityje, ir prie kokio lavinimo galime prisidėti. Galiausiai mums pavyko nepaisant visų iššūkių, ne tik pasiekti stabilumą – o tai yra ypač nelengva mūsų srityje, bet ir praplėsti paslaugų spektrą. O nuo rugsėjo mėnesio planuojame augimą, ir net ir esant antrai karantino bangai to nebijome, nes esame tam jau pasiruošę.

Karantinas galėjo baigtis visaip – galėjome neišgyventi. Tačiau labai smagu, kad taip nenutiko ir kad šiandien galiu kalbėti čia. Jei esi pasiryžęs nuolat dirbti ir mokytis, išeiti iš komforto zonos, tu visais atvejais laimi, nes augi. Ir labai džiaugiuosi bei esu dėkinga, kad Google padeda augti tiek žmonėms, tiek verslui“.

Comments are closed.