„MENAR Akademija“ plečiasi ir tampa „EIQ Akademija“

Išlikimo būtinybė paskatino neformalaus ugdymo įstaigos plėtrai

Vaikus auginančioms šeimoms didžiuosiuose Lietuvos miestuose puikiai pažįstamai mintinio skaičiavimo mokyklai „MENAR Akademija“ pandemija tapo postūmiu į priekį. Karantino metu vaikų mokslams persikėlus į namus, neformalaus ugdymo įstaigos atsidūrė ties išlikimo riba. Sustabdžius veiklą, uždarius efektyvių filialų dėka egzistavusias mokyklas, kolektyvas susitelkė brandinti naujų idėjų ir naujuosius mokslo metus pasitinka praplėtęs veiklą programavimo ir užsienio kalbos užsiėmimais ir pakeitęs pavadinimą į „EIQ Akademiją“.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 4000 vaikų, kurie mintinai ir greitai skaičiuoja dideles skaičių sekas pagal Menar metodiką. Ši Azijos šalyse jau daugiau nei 35 metus gyvuojanti metodika, 2013 m. įdiegta Lietuvoje sparčiai išpopuliarėjo tarp 5-15 metų vaikų. Vėliau įjungus Oxford University programą Numicon – tai jau darė ir mažesni. Paklausai augant, mokyklų filialai plėtėsi į kitus miestus. Tačiau šis pavasaris „Menar Akademijai“ kaip ir daugeliui Lietuvos įmonių tapo išlikimo klausimu.

„Krizės metu teko priimti nemažai svarbių ir sunkių sprendimų. Vienas iš sunkiausių – Klaipėdos bei Rygos filialų uždarymai. Taip pat greitai teko apsispręsti dėl nuotolinio mokymo. Kadangi mūsų vizija – būti kokybiškiausia neformalaus švietimo mokykla Lietuvoje, priėmėme sprendimą, kad jei skubotai pereisime prie nuotolinio mokymo, mokymo kokybė tikrai nukentės“, – iššūkiais krizės metu dalijosi „EIQ Akademijos“ vadovė Vaida Zibalytė. – Iš vienos pusės taip būtume galėję išlaikyti bent dalį pajamų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje būtume sugadinę savo reputaciją“.

Šį mokyklų pauzės laikotarpį kolektyvas susitelkė brandinti senai puoselėtų idėjų – kokių unikalių idėjų dar galima pasiūlyti Lietuvos vaikams. „Pasaulis keičiasi dideliu tempu – tiek technologijos, tiek metodikos, tiek patys vaikai – kas tiko vaikams 2013 m., nebe viskas tinka šiandien, – sako V. Zibalytė. – Kasmet dalyvaujame tarptautinėse parodose, kad suprastume, kas vyksta pasaulyje, ir kokios yra pasaulinės ugdymo tendencijos, kurios kažkada pasieks ir mus“.
Vertindama visa tai, mokyklos komanda nuolat siekia pateikti vaikams geriausias metodikas, programas ir ištobulinti pritaikydami būtent Lietuvos vaikams. Visi suvokiame, kad šiame amžiuje užsienio kalbos ir kompiuterinis, technologinis raštingumas yra būtinas, tačiau kaip jį pateikti vaikams kuo patraukliau, tačiau kartu ir efektyviai.

„Programavimo metodika – Smart Panda – gimė iš bendradarbiavimo su kinų robotų gamintojais bei jų atstovais Lietuvoje. Siekėme, kad tai nebūtų tik sausas programavimas arba praktiškai nepanaudojamos žinos, todėl daug dėmesio skyrėme programos kūrimui, įtraukiant ne tik programavimą, bet ir veiklas, skirtas strateginiam mąstymui, logikai, kūrybiškumui, kritiniam mąstymui, problemų sprendimui“, – apie Smart Panda pasakojo „EIQ Akademijos“ vadovė.
Panašūs iššūkiai laukė ir kuriant programą anglų kalbos mokymui. „Pati esu vedusi vaikus ne į vieną anglų kalbos būrelį, tačiau vis pasigesdavau rezultato – vaikai išmoksta pavienius žodžius, tačiau praktiškai bijo juos naudoti gyvenimiškose situacijose. Tad diskutuojant su mokytojais, kokie mūsų pačių, kaip tėvų lūkesčiai ir ko reikia, kad juos įgyvendintume – gimė nauja anglų kalbos programa, kurios tikslas – kalbantys vaikai, be baimių, o su pasitikėjimu. Start English School ir Smat Panda pirmus užsiėmimus pradės jau rugsėjį.

Neformalaus ugdymo mokykla „EIQ Akademija“ įvairių programų dėka ugdydama vaikų emocinį intelektą (EI) ir protinius gebėjimus (IQ) jau 7 metus vykdo savo misiją – auginti savimi pasitikinčius ir mokymosi procesu besidžiaugiančius vaikus. Viena didžiausių intelekto lavinimo mokyklų Lietuvoje „EIQ Akademija“ moko Menar, NUMICON, Smart Panda, Start english school programas.

 

Daugiau informacijos:

Valentina Vaišnorienė
„EIQ Akademija“ projektų vadovė
+370 620 33321
valentina@menar.lt

NUMICON SKAIČIAVIMAS

NUMICON - tai matematinio skaičiavimo metodika, skirta ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, kuri padeda suprasti skaičius bei aritmetinius veiksmus per multisensorinius pojūčius.

MENAR SKAIČIAVIMAS

Vaikai smagių ir įdomių užsiėmimų metu mokomi ypatingos skaičiavimo mintinai technikos - mentalinės aritmetikos. Mentalinė aritmetika kilusi iš Azijos šalių ir jau daugiau nei 30 metų taikomą visame pasaulyje.

ROBOTŲ PROGRAMAVIMAS

SMART PANDA - tai programavimo ir robotikos užsiėmimai. Gilinsimės ne tik į programavimą ir robotukus, bet lavinsime ir koncentraciją, loginį, strateginį mąstymą ir kitus įgūdžius.

ANGLŲ KALBA

START ENGLISH SCHOOL - tai anglų kalbos užsiėmimai, kuriuose 5-12 metų vaikai kalbos mokosi žaisdami, skaitydami, bendraudami su vaikais iš įvairiausių pasaulio šalių ir nuo pat pirmų dienų drąsiai naudodami kalbą praktiškai.

Comments are closed.